Treningi i warsztaty online

„ciążowy pokój”

spotkania wspierające twoje ciało i głowę

w czasie ciąży

julia lazicka

Zadbasz o ciało w ciąży i po porodzie

Przygotujesz się do aktywnego porodu

Nauczysz się podążać za swoim ciałem

Poczujesz siłę sprawczą

Kiedy zacząć?

Treningi w Ciążowym pokoju są przeznaczone dla kobiet od 13 tygodnia ciąży do końca ciąży, przy braku przeciwwskazań do aktywności fizycznej potwierdzonej przez lekarza prowadzącego ciążę.

Treningi zaprojektowane są w taki sposób, że każda kobieta w ciąży może z nich skorzystać, bez względu na poziom aktywności fizycznej uprawianej przed zajściem w ciążę (bądź jej brak). Treningi dostosowane są do fizjologii ciąży i porodu, i mają na celu zwiększyć komfort życia mamie i dziecku.

 

Co to jest CIĄŻOWY POKÓJ?

To przestrzeń w Internecie gdzie znajdziesz ponad 70 treningów i warsztatów praktycznych podzielonych na 5 modułów tematycznych:

pilates w ciąży – Otwarcie przestrzeni ciała kobiety do rosnącego dziecka oraz nauka stabilizacji głębokiej zwiększa wydolność ciała na obciążenia wynikające z ciąży i porodu. Treningi skupiające się na ćwiczeniach mięśni głębokich CORE, zwiększające mobilność stawową m.in obszaru miednicy, kręgosłupa. 

treningi funkcjonalne – Nauka ergonomicznego poruszania się na co dzień, tak aby przeciwdziałać przeciążeniom, kontuzji i uchronić się od bólu. Trening ogólnorozwojowy skupiający się na podstawowych wzorcach ruchu tj. wstawanie, siadanie, chodzenie, podnoszenie, itd.

treningi medyczne – Ćwiczenia do zastosowania przy występujących dolegliwościach lub dyskomforcie np. głowy, obszaru dolnych/górnych pleców, bioder i miednicy, kolan, stóp, itd.

treningi porodowe – Sesje, które w pewien sposób pozwalają przećwiczyć sytuację analogiczną do porodu pod kątem wysiłku porodowego, rytmu porodu, odczuć w czasie rodzenia. Jednocześnie uczymy się zarządzać swoim organizmem w praktyce pod kątem porodu.

relaksacja i trening oddechu – Sesje wyciszające i uspokajające i relaksacyjne z ukierunkowaniem na praktykę oddechową. Do wykorzystania w czasie potrzeby delikatnego i rozluźniającego ruchu.

WARSZTATY – świadomy poród – oddech – pozycje wertykalne

julia lazicka
ciazowypokoj

Po co ci CIĄŻOWY POKÓJ?

❥  znajdziesz narzędzia, które pozwolą Ci zrozumieć i poczuć w jaki sposób wykorzystać zasoby swojego ciała w ciąży i porodzie,

❥zadbasz o swoją formę w ciąży i wpłyniesz na szybki powrót do sprawności po porodzie,

wpłyniesz korzystnie na swoją ciążową sylwetkę, zadbasz o powrót do zgrabnego ciała po porodzie,

❥ podłączysz się pod swój instynkt i kobiecość,

❥ nauczysz się jak używać swojego ciała aby radzić sobie z bólem i dyskomfortem,

❥ Otrzymasz wiedzę oraz praktykę,

❥ nauczysz się jak rodzić z korzyścią dla siebie i dziecka,

❥ dowiesz się jak rodzić spokojnie, łatwo i komfortowo


Prowadząc od kilku lat warsztaty z kobietami w ciąży w szkole rodzenia, stworzyłam swój autorski program z zakresu edukacji, praktyki i wsparcia przed porodem. 

Opinie kobiet

na temat naszej wspólnej pracy przed porodem:

Było super pod każdym kątem! Z każdym treningiem widzę u siebie coraz większe (wręcz namacalne 😅) działanie oddechu <3 Dziękiii!

Karolina

Trenowałam z Julią podczas ciąży i dzięki niej otworzyły mi się oczy na sprawy okołoporodowe. Żadne książki nie przygotują kobiety do porodu jak dobre ćwiczenia i rozmowy o oddechu, skurczach, pozycjach wertykalnych itp. Julia bardzo łagodnie, ale i rzeczowo prowadzi zajęcia, zależy jej by kobieta rozumiała jak może sobie pomóc podczas porodu oraz jakie zmiany zachodzą w ciele. Dzięki temu rozumiałam co się ze mną dzieje.
Byliśmy również z mężem na dodatkowych zajęciach, by Julia mogła pokazać nam, jak on mógłby mi pomóc przy porodzie.
Bardzo polecamy, warto poznać Julię i jej podejście do tematu 

Ola

Uczęszczałam na zajęcia do Pani Julii w szkole rodzenia (najpierw stacjonarnie, potem online) i jestem pewna, że to dzięki temu mój poród był aktywny, szybki i bez komplikacji. Byłam wyposażona w wiedzę jak oddychać, jak rozluźniać mięśnie i jak pracować na skurczu. Polecam zajęcia z całego serca!

Magda

Z całego serca dziękujemy za ten piękny czas – 4 miesiące zajęć fizycznych w szkole rodzenia Położna z Sercem oraz online.
To była piękna lekcja przed jednym z najważniejszych dni mojego życia. Położna prowadząca poród zapytała o zajęcia w jakich brałam udział, gdyż aktywność fizyczna w ciąży była widoczna podczas porodu. Praca z oddechem to coś nie do zastapienia!
Maleńka urodziła się w piątek, dochodzimy do siebie i jesteśmy w świetnej formie. Wierzę, że jest to zasługa zajęć z Panią! 💕
Pani praca jest nieoceniona – proszę nigdy w to nie wątpić!
Dziękujemy z całego serca i życzymy wszystkiego co najlepsze!

Dorota

Cześć Julka, wypchnelam dziś ten słoik z ogórkami! Byłam dobrze przygotowana, położna chwaliła że dobrze mi idzie. Piękny poród. Świadomy, krótki o umiarkowanym bólu. Dziękuję za wszystkie warsztaty, ćwiczenia, porady.

Paulina

Poznałam Panią Julię w szkole rodzenia Położna z sercem, gdzie prowadzi zajęcia fizyczne oraz warsztaty dotyczące porodu. Dziękuję z całego ❤️ za wszystkie wskazówki i metody relaksacji, które zostały pięknie przedstawione. Jest Pani niesamowicie ciepłą i empatyczną osobą. Gorąco polecam zajęcia z Panią Julią 

Martyna

Dzięki tym warsztatom i Pani zajęciom tak dobrze przeszłam porod i w domu i w szpitalu 🙂 jak zaczęły się skurcze to nie panikowalam tylko wiedziałam co i jak robić ze swoim ciałem i byłam świadoma tego co robić i na porodówce również ciagle myślałam o oddechach które ćwiczyłyśmy w jakieś sytuacji i wydaje mi się ze w dużej mierze to pomogło przejść dość szybko porod 🙂 potwierdzeniem jest to ze położne z porodówki cały czas mówiły ze bardzo dobrze oddycham 😁 także każdemu kto pyta jak przeszłam porod to zawsze odpowiadam ze dzięki tym zajęciom dobrze 🙂

Kasia

Przed tygodniem urodziłam trochę ponad 4-kilogramowego chłopca (który dodatkowo postanowił wychodzić z rączką przy buźce). Jestem przekonana, że to dzięki treningom z Julią 16 godzin regularnych skurczów (najpierw co 5, potem co 3min) przetrwałam w domu i na salę porodową trafiłam z 9-centymetrowym rozwarciem. Położna nie mogła się nadziwić, że z takim spokojem znoszę skurcze, a ja miałam w głowie niczym mantrę „oddech 360 stopni, oddychaj spokojnie” 
Przeczytałam kilka naprawdę fajnych książek o porodzie naturalnym, ale koniec końców myślę, że wzorce ruchu i oddechu, jakie miałam w ciele dzięki treningom i świadomość tego, co się w tym ciele dzieje, były najważniejsze.

Bardzo Ci dziękuję Julia!

Karolina

Julia Łazicka

Jestem medycznym trenerem personalnym i instruktorem hipnoporodu. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym i przygotowuje je do świadomego i dobrego porodu na własnych zasadach. Specjalizuję się również w treningu i edukacji kobiet w ciąży i po porodzie.

Mam 7 letnie doświadczenie w terapii ruchem i w pracy jako instruktor/trener.

Od 4 lat pracuję w najwspanialszej szkole rodzenie w Poznaniu  Położna z sercem. Od czasu swojego porodu wspieram kobiety w ciąży, pokazując im jak korzystać z potencjału swojego ciała w ciąży i w porodzie.

Wiem, że poród może być dobrym a nawet wspaniałym przeżyciem. Doświadczyłam tego sama i doświadczają tego kobiety z którymi pracuję w ciąży.

Program ćwiczeń w Ciążowym pokoju powstał na bazie mojego osobistego doświadczenia porodu, wiedzy specjalistycznej i doświadczenia zdobytego w pracy z kobietami w ciąży, ich osobistego doświadczenia porodu.

W efekcie powstał mój autorski program, który pomógł już nie jednej kobiecie przeżyć piękny, lekki i przyjemny poród.

Julia Łazicka

Co znajdziesz w Ciążowym pokoju:

Treningi funkcjonalne

Treningi medyczne/ terapia ruchem

treningi porodowe

Treningi relaksacyjne i oddechowe

pilates

Warsztaty praktyczne

Dla kogo:

Treningi w Ciążowym pokoju są przeznaczone dla kobiet od 13 tygodnia ciąży do końca ciąży, przy braku przeciwwskazań do aktywności fizycznej potwierdzonej przez lekarza prowadzącego ciążę.
Niezależnie, czy będziesz rodzić siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie, czy będziesz rodzić w parze, czy sama. Nie jest to teoretyczne przygotowanie, a praktyczna wiedza i techniki, które będziesz przyswajać podczas sesji treningowych. Praktyka, praktyka, praktyka…. Narzędzia, które otrzymasz będziesz mogła z pewnością wykorzystać w trakcie swojego porodu w domu, na sali porodowej, a także po porodzie. Jest to coś więcej niż przygotowanie do porodu. Jestem przekonana, że zdobyta praktyka przyda Ci się w życiu nie raz, nawet poza czasem okołoporodowym.

❥ dla kobiet od 13 tygodnia ciąży

dla kobiet początkujących, które chcą podjąć aktywność fizyczną w ciąży

❥ dla kobiet aktywnych, chcących kontynuować aktywność fizyczną w ciąży z poszanowaniem fizjologii ciąży

❥ dla świadomych kobiet, chcących mieć realny wpływ na ciążę i poród

❥ metody właściwe dla porodów domowych i w szpitalu

❥ dla kobiet, które chcą przekształcić lęki związane z procesem porodu w oczekiwanie pięknego doświadczenia

❥ dla kobiet które chcą oswoić swoje ciało z wysiłkiem oraz wpłynąć na wzrost odporności przed wysiłkiem. 

❥ dla kobiet, które poza teorią chcą przygotować się praktycznie pod kątem przekonań, emocji, świadomości i technik wspierających.

Zawartość Ciążowego pokoju:

TRENING MEDYCZNY

❥ Głowa, szyja

❥ Obręcz barkowa i odcinek piersiowy kręgosłupa

❥ Odcinek lędźwiowy kręgosłupa

❥ Biodra i miednica

❥ Stopy i kolana

TRENING PORODOWY

❥ Praca na skurczach rozwierających

❥ Praca na skurczach partych

❥ Mięśnie dna miednicy

❥ Miękkość ruchu/ flow

❥ Interwał porodowy

TRENING FUNKCJONALNY

❥ Wstawanie z podłogi i krzesła

❥ Pochylanie się i podnoszenie

❥ Chodzenie

❥ Ruchy skrętne tułowia

❥ Praktyczne życie z maluszkiem

PILATES

❥ Leżenie na plecach

❥ Pozycja boczna

❥ Pozycja siedząca

❥ Pozycje wertykalne

❥ Przeciwuciski i masaże przeciwbólowe

RELAKSACJA Z TRENINGIEM ODDECHU

❥ Rozciąganie

❥ Trening oddechowy

❥ Relaksacja w ruchu

hipnoporód

Gwarancja ceny

Praca, która jest do wykonania wymaga Twojej chęci do działania, odpowiedzialności za własne przemiany i stawienia się do tematu. Nic nie dzieje się samo:)

Jestem pewna, że Twoje zaangażowanie przełoży się na jakość Twojej ciąży i porodu, ale także Twojego życia ogólnie.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie da się zadowolić wszystkich;) Nie wszyscy mnie polubią, nie każdy będzie miał czas, nie każdy będzie w odpowiedniej gotowości.

Jeśli z jakichkolwiek powodów w ciągu 14 dni od zakupu stwierdzisz, że produkt nie jest dla Ciebie, zwrócę Ci 100% ceny.

Dołącz do społeczności mailowej,
aby otrzymywać aktualne informacje
o kolejnych edycjach kursu oraz innych
płatnych i bezpłatnych wydarzeniach w ramach aktywnej ciąży

ćwiczenia w połogu