Kurs online

„Rodzę po swojemu!”

Świadomy poród, hipnoporód, głęboki relaks,

oddech, ruch w porodzie, poczucie sprawczości.

Osiągniesz spokój i opanowanie

Zmienisz lęk w poczucie bezpieczeństwa

Nauczysz się podążać za swoim ciałem

Poczujesz siłę sprawczą

Co to jest hipnoporód?

Jeśli doświadczenie ciąży i porodu jest dla Ciebie przeżyciem i doświadczeniem świadomym i wartym podjęcia odpowiedzialności za siebie i dziecko w tym procesie, hipnoporód na pewno Tobie w tym bardzo pomoże.

Chodzi o to aby poznać i nauczyć się sposobów radzenia sobie z stresem, negatywnymi bodźcami, trudnymi emocjami. Usprawnić swoje umiejętności regulacji emocji, a co za tym idzie oddechu, hormonów, częstotliwości fal mózgowych, stanów odpowiedniego pobudzenia organizmu przez układ nerwowy.

Celem jest spokojny, przyjemny poród. Zarówno dla mamy jak i dziecka. Poczucie bezpieczeństwa, komfortu, zrozumienia, zaufania. 

Spokojna mama to spokojne dziecko. Zaufanie mamy do procesu rodzenia jej dziecka to poczucie bezpieczeństwa i zaufanie Twojego maluszka do tego, że świat który za moment zacznie doświadczać jest bezpiecznym miejscem.

O kursie:

❥  znajdziesz narzędzia, które pozwolą Ci zrozumieć i poczuć w jaki sposób wykorzystać zasoby swojego ciała, umysłu i intuicji w porodzie,

❥ połączysz się ze swoim instynktem i kobiecością,

❥ nauczysz się jak używać swojego ciała aby radzić sobie z bólem i dyskomfortem,

❥ Otrzymasz wiedzę oraz praktykę

❥ nauczysz się jak rodzić z korzyścią dla siebie i dziecka

❥ dowiesz się jak rodzić spokojnie, łatwo i komfortowo

Kurs bazuje na wiedzy z zakresu neurologii, biomechaniki i biochemii organizmu.
Prowadząc od kilku lat warsztaty z kobietami w ciąży w szkole rodzenia, stworzyłam swój autorski program z zakresu edukacji, praktyki i wsparcia przed porodem. 

Opinie kobiet

na temat naszej wspólnej pracy przed porodem:

Było super pod każdym kątem! Z każdym treningiem widzę u siebie coraz większe (wręcz namacalne 😅) działanie oddechu <3 Dziękiii!

Karolina

Trenowałam z Julią podczas ciąży i dzięki niej otworzyły mi się oczy na sprawy okołoporodowe. Żadne książki nie przygotują kobiety do porodu jak dobre ćwiczenia i rozmowy o oddechu, skurczach, pozycjach wertykalnych itp. Julia bardzo łagodnie, ale i rzeczowo prowadzi zajęcia, zależy jej by kobieta rozumiała jak może sobie pomóc podczas porodu oraz jakie zmiany zachodzą w ciele. Dzięki temu rozumiałam co się ze mną dzieje.
Byliśmy również z mężem na dodatkowych zajęciach, by Julia mogła pokazać nam, jak on mógłby mi pomóc przy porodzie.
Bardzo polecamy, warto poznać Julię i jej podejście do tematu 

Ola

Uczęszczałam na zajęcia do Pani Julii w szkole rodzenia (najpierw stacjonarnie, potem online) i jestem pewna, że to dzięki temu mój poród był aktywny, szybki i bez komplikacji. Byłam wyposażona w wiedzę jak oddychać, jak rozluźniać mięśnie i jak pracować na skurczu. Polecam zajęcia z całego serca!

Magda

Z całego serca dziękujemy za ten piękny czas – 4 miesiące zajęć fizycznych w szkole rodzenia Położna z Sercem oraz online.
To była piękna lekcja przed jednym z najważniejszych dni mojego życia. Położna prowadząca poród zapytała o zajęcia w jakich brałam udział, gdyż aktywność fizyczna w ciąży była widoczna podczas porodu. Praca z oddechem to coś nie do zastapienia!
Maleńka urodziła się w piątek, dochodzimy do siebie i jesteśmy w świetnej formie. Wierzę, że jest to zasługa zajęć z Panią! 💕
Pani praca jest nieoceniona – proszę nigdy w to nie wątpić!
Dziękujemy z całego serca i życzymy wszystkiego co najlepsze!

Dorota

Cześć Julka, wypchnelam dziś ten słoik z ogórkami! Byłam dobrze przygotowana, położna chwaliła że dobrze mi idzie. Piękny poród. Świadomy, krótki o umiarkowanym bólu. Dziękuję za wszystkie warsztaty, ćwiczenia, porady.

Paulina

Poznałam Panią Julię w szkole rodzenia Położna z sercem, gdzie prowadzi zajęcia fizyczne oraz warsztaty dotyczące porodu. Dziękuję z całego ❤️ za wszystkie wskazówki i metody relaksacji, które zostały pięknie przedstawione. Jest Pani niesamowicie ciepłą i empatyczną osobą. Gorąco polecam zajęcia z Panią Julią 

Martyna

Dzięki tym warsztatom i Pani zajęciom tak dobrze przeszłam porod i w domu i w szpitalu 🙂 jak zaczęły się skurcze to nie panikowalam tylko wiedziałam co i jak robić ze swoim ciałem i byłam świadoma tego co robić i na porodówce również ciagle myślałam o oddechach które ćwiczyłyśmy w jakieś sytuacji i wydaje mi się ze w dużej mierze to pomogło przejść dość szybko porod 🙂 potwierdzeniem jest to ze położne z porodówki cały czas mówiły ze bardzo dobrze oddycham 😁 także każdemu kto pyta jak przeszłam porod to zawsze odpowiadam ze dzięki tym zajęciom dobrze 🙂

Kasia

Przed tygodniem urodziłam trochę ponad 4-kilogramowego chłopca (który dodatkowo postanowił wychodzić z rączką przy buźce). Jestem przekonana, że to dzięki treningom z Julią 16 godzin regularnych skurczów (najpierw co 5, potem co 3min) przetrwałam w domu i na salę porodową trafiłam z 9-centymetrowym rozwarciem. Położna nie mogła się nadziwić, że z takim spokojem znoszę skurcze, a ja miałam w głowie niczym mantrę „oddech 360 stopni, oddychaj spokojnie” 
Przeczytałam kilka naprawdę fajnych książek o porodzie naturalnym, ale koniec końców myślę, że wzorce ruchu i oddechu, jakie miałam w ciele dzięki treningom i świadomość tego, co się w tym ciele dzieje, były najważniejsze.

Bardzo Ci dziękuję Julia!

Karolina

julia łazicka

Cześć, jestem Julia.

 Jestem medycznym trenerem personalnym i instruktorem hipnoporodu. Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym i przygotowuje je do świadomego i dobrego porodu na własnych zasadach. Specjalizuję się również w treningu i edukacji kobiet w ciąży i po porodzie.

Od 2012 roku pracuje jako terapeuta ruchowy, pomagając wrócić do sprawności osobom z dysfunkcjami, bólem przewlekłym, powikłaniami po kontuzjach oraz po porodzie.

Od 2016 roku pracuję w szkole rodzenie w Poznaniu  Położna z sercem, gdzie edukuję kobiety w ciąży w zakresie aktywnego rodzenia, hipnoporodu. Wspieram kobiety w ciąży, pokazując im jak korzystać z potencjału swojego ciała w ciąży i w porodzie.

Wiem, że poród może być dobrym a nawet wspaniałym przeżyciem. Doświadczyłam tego sama i doświadczają tego kobiety z którymi pracuję.

Program kursu „Rodzę po swojemu” powstał na bazie mojego osobistego doświadczenia porodu, wiedzy i doświadczenia zdobytego w pracy z kobietami w ciąży, ich osobistego doświadczenia porodu oraz wartościowych kursów z tematyki pracy z ciałem w okresie okołoporodowym.

W efekcie powstał mój autorski program kursu, który pomaga mamom i maluszkom w pięknym doświadczaniu ciąży, porodu i ma

Cel kursu

❥  transformacja lęku i strachu w oczekiwanie na piękno narodzin w poczuciu bezpieczeństwa i komfortu,
❥  weryfikacja Twoich negatywnych przekonań na temat porodu,
❥  połączenie mamy z (naturalnie dostępną każdej kobiecie), wewnętrzną intuicją i instynktem,
❥  nauka praktycznych technik i poznanie konkretnych narzędzi, które pomogą Ci mieć poczucie siły sprawczej i kontroli,
❥  nauka samoregulacji w trudnych sytuacjach,
❥  przedstawienie możliwości jakie są dla Ciebie dostępne w ciąży i w czasie porodu, (w domu, w szpitalu, w porodzie domowym…), aby Twoje decyzje mogły być świadome i nieprzypadkowe,
❥  odblokowanie wszelkiego oporu w głowie i ciele wpływającego na postęp porodu – od obrócenia się maluszka główką w dół, przez pracę ze skracaniem się szyjki, rozwarciem po regularne skurcze rozwierające i parte. 

hipnoporód

Zawartość kursu:

4 moduły tematyczne + 2 Moduły dodatkowe

w

Indywidualne wsparcie na czas trwania kursu

l

Zeszyt ćwiczeń PDF do każdego modułu + podręcznik 23 medytacji na czas ciąży i porodu

R

Checklisty pomagające uporządkować swoje plany porodowe

10 relaksacji audio na czas ciąży i porodu

Wspólna praktyka na żywo, spotkania Q&A, Ćwiczenia i treningi na czas ciąży i przygotowujące do porodu.

Dla kogo:

Dla przyszłej mamy solo, lub pary przyszłych rodziców. Niezależnie, czy będziesz rodzić siłami natury, czy poprzez cesarskie cięcie, w domu, czy w szpitalu, czy będziesz rodzić w parze, czy sama. Nie jest to teoretyczne przygotowanie, a praktyczna wiedza i techniki, które będziemy ćwiczyć podczas spotkań. Praktyka, praktyka, praktyka…. Narzędzia, które otrzymasz będziesz mogła z pewnością wykorzystać w trakcie swojego porodu w domu, na sali porodowej, a także po porodzie. Jest to coś więcej niż przygotowanie do porodu. Jestem przekonana, że zdobyta praktyka przyda Ci się w życiu nie raz, nawet poza czasem okołoporodowym.

❥ dla kobiet na każdym etapie ciąży, w pierwszej i kolejnej ciąży

❥ dla świadomych kobiet, chcących mieć realny wpływ na swój poród

❥ metody właściwe dla porodów domowych i w szpitalu

❥ dla kobiet, które chcą przekształcić lęki związane z procesem porodu w oczekiwanie pięknego doświadczenia

❥ dla kobiet, które poza teorią chcą przygotować się praktycznie pod kątem przekonań, emocji, świadomości i technik wspierających.

dla par, które chcą zrozumieć i nauczyć się w jaki sposób mogą wspólnie przeżyć narodziny swojego maluszka, okazując sobie wsparcie, zrozumienie i kierując się wspólnymi wartościami

program

Moduł I - PRACA MENTALNA

❥ Jak działa hipnoporód

❥ Hipnoporód a przekonania

❥ Poród zgodny z Twoimi wartościami

❥ Obawy i oczekiwania

❥ Instynkt i intuicja

❥ Ból porodowy

❥ Gdy poród zwalnia, czyli co wpływa na postęp porodu

Moduł II - Fizjologia porodu

❥ Emocje w porodzie

❥ Zmysłowość porodu

❥ Układ hormonalny

❥ Układ nerwowy

❥ Fale mózgowe (Świadomość i podświadomość)

❥ Układ mięśniowy

❥ Układ wydalniczy

❥ Bramkowanie bólu

Moduł III - Realia porodowe

❥ Okresy porodu i schemat porodu

❥ Ja i moje prawa (+jak podejmować decyzje)

❥ Medykalizacja w porodzie

❥ Miejsce porodu

❥ Osoby towarzyszące

❥ Plan porodu i mapa porodu

Moduł III - ODDECH W PORODZIE

❥ Oddech – co jest najważniejsze

❥ Obserwacja oddechu w teraz

❥ Tory oddechowe

❥ Wydolność oddechowa

❥ Dźwięki

❥ Oddech na skurczu i w przerwie

❥ Regulacja emocjonalna poprzez oddech

❥ Aromaterapia

Moduł V - Ruch w porodzie i pozycje wertykalne

❥ Po co ruch w porodzie

❥ Ćwiczenia oddechowe i otwierające miednicę

❥ Ruch na skurczu i w przerwie – jak wesprzeć akcję porodową

❥ Twoja pozycja a ułożenie maluszka

❥ Pozycja stojąca

❥ Pozycja klasyczna

❥ Pozycja siedząca i kuczna

❥ Klęk podparty

❥ Leżenie bokiem

Moduł VI - Praca w parze

❥ Wspólny dotyk

❥ Wspólny oddech

❥ Masaże odprężające

❥ Kontruciski

❥ Rytuały i kotwice

MATERIAŁY DO KURSU

❥ Pozytywny poród – Filmy z hipnoporodów

❥ Podręcznik medytacji

❥ AUDIO – 10 relaksacji/medytacji na czas ciąży i porodu

❥ Karty afirmacyjne do druku PDF

hipnoporód

Gwarancja ceny

Praca, która jest do wykonania wymaga Twojej chęci do działania, odpowiedzialności za własne przemiany i stawienia się do tematu. Nic nie dzieje się samo:)

Jestem pewna, że Twoje zaangażowanie przełoży się na jakość Twojej ciąży i porodu, ale także Twojego życia ogólnie.

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie da się zadowolić wszystkich;) Nie wszyscy mnie polubią, nie każdy będzie miał czas, nie każdy będzie w odpowiedniej gotowości.

Jeśli z jakichkolwiek powodów w ciągu 14 dni od zakupu stwierdzisz, że produkt nie jest dla Ciebie, zwrócę Ci 100% ceny.

Dołącz do społeczności mailowej,
aby otrzymywać aktualne informacje
o kolejnych edycjach kursu oraz innych
płatnych i bezpłatnych wydarzeniach w ramach aktywnej ciąży

ćwiczenia w połogu